Pszczyńska Akademia Sztuk Walk to organizacja wolnych ludzi, którzy identyfikują się wspólną filozofią i wzajemnie wymieniają się doświadczeniem w sztukach walki.

Nie jest to korporacja. Każdy instruktor-mistrz prowadzi prywatny klub sztuk walk bądź stowarzyszenie.Jest w pełni niezależny finansowo, prawnie i światopoglądowo. Każdy może dołączyć i każdy może odejść jeśli jego cele nie będą zbieżne. 

Ś.P. założyciel – Mistrz Józef Brudny pragnął by każdy mistrz-instruktor wziął odpowiedzialność osobistą za swoją działalność i czyny. Należało przestrzegać tylko 3 zasad:

1.Podziel się doświadczeniem sztuk walk, które poznałeś z innymi instruktorami.

Szanuj doświadczenia innych. Oni też są mistrzami. Jeżeli w ich wykonaniu dana technika jest skuteczna to również jest część spuścizny Akademii. Każdy ma prawo to swoich rozwiązań. Dlatego też na egzaminach nie ma ściśle określonych technik do wykonania tylko (może ,aż!, to zmusza do myślenia) zadania do zrealizowania.

Mistrz mówił: “…jeśli będziesz miał kandydata na stopień mistrzowski i będzie skuteczny i biegły np. w technikach bokserskich i powiedzmy w formach jiu-jitsu,a nie będzie potrafił wykonać “obrotówki” na głowę z rożnych względów przekreślisz go na egzaminie?…”  Jeżeli dany kandydat świetnie “kopie” to pozwól mu się wykazać niech da wyraz swojej ekspresji!- To też słowa Mistrza.

Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie! Mistrzostwo to sprawa bardzo indywidualna ale realizowana w grupie.

2.Nie rywalizujcie między sobą sportowo ponieważ będą was tylko łączyć  zawody, a dzielić animozje, który klub ma skuteczniejszych zawodników.

Już nie będziecie przyjaciółmi tylko rywalami. Stworzą się podziały. Z żadnej sztuki walki nie twórzcie “filozofii życia”. Mody są i przemijają. Praktykowaliśmy judo,karate,kung-fu,boks,jiu-jitsu, escrimę itp. Jeśli coś ie przyjmie w klubie to dobrze,to znaczy,że adepci to “czują”. Jeśli nie? Pozwólcie temu odejść!
Mistrz Józef mówił – “Czas weryfikuje wszystko“.

Dajcie się wykazać młodym instruktorom niech pokażą swoją wizję. Naciskajcie na nich. Jeśli się nie ugną i potrafią obronić własne stanowisko włączcie ich w krąg mistrzów,którzy prezentują swoje umiejętności na seminariach naszej Akademii. JESTEŚMY W DRODZE I NIE MAMY MONOPOLU NA RACJĘ – MISTRZ JÓZEF.  Zgadzam się!

3. Życzyłbym sobie by podstawą filozofii było chrześcijaństwo.

To mój osobisty wymiar wiary i odczucie,że nie przekroczę zarówno PRAW BOŻYCH jak i granic obrony koniecznej w formie prawnej. Jednak nie był to nakaz. Mistrz szanował wolność wyboru. Zawsze jednak ZAPRASZAŁ na dni skupienia, rekolekcje, wykłady z filozofii,psychologii itp.

Trenowali i trenują w Akademii buddyści, chrześcijanie innych wyznań i nie wierzący. Pamiętajcie tylko by nie przyjmować nikogo kto w swoim założeniu chce krzywdzić innych, a dana grupa jest agresywna w stosunku do innych nacji czy poglądów. Twoja filozofia życia winna wypływać z serca, z poczucia więzi i wspólnych idei. Jeżeli tego nie czujesz to skup się na treningu i przestrzegaj powyższych zasad- tak powiedział Mistrz Józef. NIECH TAK BĘDZIE!

Więcej informacji o pszczyńskiej sekcji PASW znajdziesz na Facebooku:

Zajęcia – odbywają się w Gimnazjum Nr.1 – ul. Stefana Batorego 24 – 43-200, Pszczyna.

Rozkład treningów na rok szkolny 2018/2019 ZAJĘCIA W KLUBIE (Pszczyna):

– Poniedziałek: 19.00 – Systema – Zbigniew Syc.

– Wtorek: 19.00 – Pszczyńska Sztuka Walki – Mariusz Bardowa.

– Środa: 19.00 – Systema – Zbigniew Syc.

– Czwartek: 18.00 – Samoobrona dla pań – Zbigniew Syc.

– Czwartek: 19.00 – Pszczyńska Sztuka Walki – Zbigniew Syc.

– Piątek: 19.00 – “Kuźnia Mistrzów” (grupa zaawansowana)  – Zbigniew Syc.

Informacja i zapisy:

  • e-mail: zbigniewsyc@interia.pl
  • tel. 507-070-861
  • Akceptujemy karty sportowe: Benefit Systems i FitProfit.

Zapraszamy! Masz pytania – napisz lub zadzwoń.

WordPress › Błąd

W witrynie wystąpił błąd krytyczny.

Dowiedz się więcej o debugowaniu WordPressa.