?Realny Trening Obrony Przed Napastnikiem Uzbrojonym w Nóż?

Obrona przed atakiem nożem budzi i myślę, że zawsze będzie budzić sporo pytań i kontrowersji! Z tego też powodu niewielu instruktorów-mistrzów chce się zmierzyć z tym tematem. Po prostu niewiele można zyskać wizerunkowo, a sporo stracić!

Zawsze będzie łatwiej przeprowadzić np. trening w rękawicach bez wchodzenia w niewygodny temat zajęć. Jednak trenując sztuki walki w formie samoobrony na dzień dzisiejszy jest to temat aktualny i winien być brany pod uwagę. Tak naprawdę nikt tutaj nie ma monopolu na rację ostateczną. Każda forma obrony może być podważona i można wytknąć jakieś potknięcia.

Raczej trzeba samemu rozważyć czy akurat taka propozycja techniczna będzie rezonować z indywidualnymi oczekiwaniami uczestnika zajęć zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Najczęstszy zarzut z jakim się spotykam to pytanie: A co zrobić jak to będzie fachowiec, który powiedzmy 2 razy w tygodniu trenuje z nożem przez długi czas?

Owszem zdarzyło mi się spotkać takich fachowców. Jednak są to osoby z jednostek specjalnych bądź trenują nie afiszując się swoimi umiejętnościami, a już na pewno nie chodzą po ulicy i testują swoje umiejętności.

W totolotka teoretycznie też można trafić szóstkę, lecz bardzo niewielu osobom się to udaje! Tak wiec prawdopodobnie nie traficie na takich ludzi w swoim życiu, a już na pewno was nie napadną!

Bardziej prawdopodobne jest, że taki napastnik jest niezrównoważony lub będzie chciał was np. okraść, a nóż służy mu do wymuszenia reakcji jakiej sobie życzy. Tutaj taki trening jest jak najbardziej aktualny i godny polecenia.

Można też oczywiście uciec jeśli jest taka sposobność. Jednak gdy idziesz z dzieckiem, bliską osobą, rodziną, zważyłeś taką sytuację! Uciekniesz?

Oceń sam jak się zachowasz! 

Prawda jest prosta. Jeżeli nic nie potrafię, to nie zareaguję w miarę rozsądnie. Jeśli jednak trenuję, moje szanse wzrastają od zera w górę. Na ile nie wiem! Każda sytuacja i zaistniałe zagrożenie jest inne.

Trenując tylko w rękawicach nie masz pojęcia jak się ustawić do takiej obrony czy jaką część ciała „poświecić” by przeżyć. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten temat ale są sposoby obrony mniej lub bardziej adekwatne, które możesz ćwiczyć. Tego Ci życzę. Rozsądnie podejdź do tematu i zdaj się na doświadczenie i intuicję!

Wszystkie materiały na temat obrony przed nożem z dokładnym instruktażem krok po kroku, znajdziesz w moim kursie: 100 Najlepszych Technik Do Samoobrony:➡https://zbigniewsyc.pl/100-technik/

Polecam, Zbyszek Syc.

Skomentuj wpis!

Leave A Response

* Denotes Required Field