STYL JEST DLA CZŁOWIEKA, A NIE CZŁOWIEK DLA STYLU

Kiedy w latach 90. filmy z Bruce’em Lee wzbudziły masową chęć trenowania sztuk walk, Mistrz i założyciel Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki – Józef Brudny – ma już za sobą ponad 20-letnią praktykę i dobrze wyszkoloną grupę instruktorów w judo, jiu-jitsu, karate, kung-fu i boksie.W Akademii trenuje w tym czasie ponad 5 tysięcy adeptów.

Choć techniczną bazą Akademii są sztuki walki wschodu, PASW opracował niespotykany wówczas program szkoleniowy oparty na kompilacji różnych stylów walki, ideologicznie opierając się na wartościach chrześcijańskich i  ogólnoludzkich.

STYL JEST DLA CZŁOWIEKA, A NIE CZŁOWIEK DLA STYLU.

Takie spojrzenie na sztuki walki pozwoliło uniknąć ideologii stylowej i zamknięcia się w jednej formie treningowej, a także umożliwiło kultywować wartości chrześcijańskie, zgodnie z którymi żyli zarówno twórcy, jak i adepci Akademii.

BĄDŹ MISTRZEM WŁASNEGO CIAŁA, INTELEKTU I DUCHA

Ta zasada, sformułowana przez Mistrza Józefa, pozwala każdemu adeptowi na świadome obranie własnego kierunku rozwoju i procesu treningowego. Zanim to nastąpi na wstępie adept zapoznaje się z szerokim wachlarzem technicznym klubu prezentowanym przez czołowych instruktorów Akademii i zaproszonych gości-Mistrzów.

Takie podejście odkrywa przed każdym jego własne możliwości fizyczne i psychiczne.

ROZWÓJ W ZGODZIE Z SAMYM SOBĄ

Zasadę tę sam wprowadziłem w życie opracowując System C.I.D. – Ciało. Intelekt. Duch.Jest to mój własny uniwersalny system walki. Nie styl, lecz integralna część Akademii służąca pomocą adeptom, którzy mają podobne podejście do rozwoju w sztukach walki.

Każdy odrębny styl zawsze stwarza podziały, a nie to było moim założeniem, tylko integracja. Ponieważ tylko w grupie, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą, a zarazem z pełnym szacunkiem analizując style walki innych mistrzów, możemy się intensywnie rozwijać, nie popadając w samozachwyt.

SZTUKA WALKI W DRODZE

System C.I.D. to koncepcja, która  bierze pod uwagę aktualne trendy w formach treningowych. Determinuje poszerzanie własnej bazy technicznej o nowe rozwiązania. Zwraca uwagę na nowe badania sportowe związane z funkcjonowaniem organizmu.

KROK 1. Proces przygotowawczy, tzw. “rozgrzewka”, obfituje w układy ćwiczeń poprawiających siłę, elastyczność, szybkość i koordynację ruchową.

NIE STYL JEST SKUTECZNY, LECZ CZŁOWIEK

Ta zasada podsumowuje poprzednie i zwraca uwagę na należny szacunek dla wszystkich sztuk i sportów walki.

Uczy nie lekceważyć nikogo. Proponuje też najpierw praktykować dany styl lub system, aby później wyciągnąć wnioski z obiektywnymi spostrzeżeniami na jego temat.

CHCESZ TRENOWAĆ? ZASTANÓW SIĘ I PODEJMIJ ŚWIADOMĄ DECYZJĘ ZGODNĄ Z TWOIMI MOŻLIWOŚCIAMI, CHARAKTEREM I OCZEKIWANIAMI!

NAPISZ LUB ZADZWOŃ>>

WordPress › Błąd

W witrynie wystąpił błąd krytyczny.

Dowiedz się więcej o debugowaniu WordPressa.