Obrona Przed Nożem – Część2?

Obrona przed nożem, może mieć wiele różnych aspektów. W dzisiejszym filmie chciałbym pokazać Ci, że krótki kij, świetnie sprawdza się w starciu z nożem. Kij jest bardzo skuteczny i również odstrasza napastnika więc warto wozić go ze sobą w samochodzie, ponieważ w świetle prawda jest to całkowicie legalne.  Alternatywą dla kija może być pałka teleskopowa która również jest legalna.

Bardzo łatwo można nauczyć się kilku prostych bloków, pchnięć i uderzeń, które są w stanie szybko wyeliminować potencjalnego nożownika.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że są to techniki służące do samoobrony na ulicy – gdzie zazwyczaj umiejętności nożownika są przeciętne.

Większość osób które decydują się na napad z nożem, używa noża w celu zastraszenia ofiary. Z reguły nie chodzi o to by zrobić komuś krzywdę, tylko o to żeby go okraść.

Nie ma 100% skutecznych technik, ale lepiej jest ćwiczyć i znać podstawy tematu obrony przed nożem, niż nic nie trenować. Prawda jest taka, że każdy może zostać napadnięty, więc wszystko co może nam w tej sytuacji pomóc jest warte uwagi. Takie jest moje zdanie na ten temat i tym właśnie się dzielę z Tobą!

Więcej o tym jak korzystać z kija, oraz jak skutecznie obronić się przed napadem z nożem, znajdziesz w 3 części kursu „100 Najskuteczniejszych Technik Do Samoobrony” – zamów swoją wersję tu: https://zbigniewsyc.pl/100-technik/

Życzę udanych treningów, Zbyszek Syc.

 

Skomentuj wpis!

Leave A Response

* Denotes Required Field