Obrona Przed Nożem – Część1?

Trening obrony przed przeciwnikiem uzbrojonym w nóż to trudne zadanie, acz nie niewykonalne! To obowiązkowe zajęcia dla wszystkich adeptów sztuk walk. Na początek warto rozróżnić kilka podstawowych elementów:

➡️ 1.Grożenie nożem:
Przystawienie noża do ciała i próba wymuszenia np. oddania kasy lub telefonu itp. Tutaj musimy zdecydować czy oddajemy mienie czy reagujemy siłowo czyli kontratakiem. Wbrew pozorom bliskie przystawienie noża do  ciała działa na naszą korzyść. Możemy po odpowiednim przeszkoleniu zareagować z dużymi szansami na powodzenie kontrataku. I tutaj prezentuję takie możliwości na tym filmie.

➡️ 2.Atak nożem z odległości, w której przeciwnik musi skrócić dystans by zadać konkretny cios lub ciosy. Ta sytuacja również jest dla nas “w miarę komfortowa” ponieważ mamy jakiekolwiek możliwości reakcji na atak. Wynik zależy od szybkości reakcji, zaskoczenia i  “pewności” zastosowanej kontry. Propozycje techniczne niebawem w filmie.

➡️ 3.Atak  z zaskoczenia.
Tutaj mamy najmniejsze szanse na “wyjście cało z opresji“. Jedynym sposobem jest trening intuicyjny i pewna forma wrażliwości i “automatycznej oceny sytuacji” na zagrożenie. Szanse są małe jednak bardzo dobre przygotowanie treningowe może być czynnikiem rozstrzygającym!

➡️ Cały program obrony przed nożem, możesz pobrać w moim kursie “100 Najlepszych Technik Do Samoobrony”.
Sprawdź tu
➡️ https://zbigniewsyc.pl/100-technik/

Życzę udanych treningów, Zbyszek Syc.

Skomentuj wpis!

Leave A Response

* Denotes Required Field