KTO, CO… KIERUJE TWOIM ŻYCIEM?

Teorii na ten temat jest wiele. Możesz uwierzyć w którąś z nich i wybrać: psychologa, księdza, książkę, przyjaciół, wróżkę.

Zawsze i wszędzie znajdziesz ludzi, którzy zrobią coś za Ciebie. Lekarz Cię wyleczy bez Twojego zaangażowania i udziału, bez zmiany Twojego nastawienia czy stylu życia. Tego samego oczekujesz od księdza – jakbyś myślał/myślała, że możesz zbliżyć się do Niepoznanego-Boga bez swojego osobistego udziału. Nie możesz!

Chcesz też nauczyć się sztuk walki, poprawić sylwetkę, ale myślisz, że zrobi to za Ciebie instruktor lub maszyna, na której ćwiczysz. Życzę powodzenia.

Ktoś Ci na pewno powie, jak masz żyć.

Jeśli jednak masz odwagę sam/sama sprawdzić, jaki Twoje życie ma sens, zrób to.

 MEDYTACJA JEST PONADRELIGIJNA I PONAD IDEOWA

Medytacja nie jest systemem filozoficznym, czy religią. Nie jest systemem wiedzy na poszczególne tematy. Medytacja to narzędzie, które każdego indywidualnie, według jego potrzeb i zgodnie z jego światopoglądem, prowadzi do odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jest ćwiczeniem nie tylko ciała, ale i umysłu. Daje bezpośredni wgląd we wszystkie aspekty życia osoby, która się nią posługuje.

ZA POMOCĄ MEDYTACJI TY ODKRYWASZ PRAWDĘ

Technik medytacyjnych jest wiele. Każdy indywidualnie może skorzystać z tej, która mu pasuje. To nie jest takie ważne, ponieważ medytacja nie jest celem samym w sobie. To narzędzie, które ma na celu obudzić Cię. Obudzić, czyli uświadomić, obnażyć i porzucić wszystkie mechanizmy, które kierują Tobą na poziomie podświadomości i pokazać, że możesz sam/sama kreować swoje życie w wolności i radości.

Każdy z nas boi się nowego. Boi się do tego stopnia, że woli tkwić w nieszczęściu i rozterce czasami całe życie. Niestety, nie wystarczy podjąć decyzji, że się już tak nie chce. Trzeba podjąć wysiłek, aby to zmienić. Wysiłek jest działaniem. Ale nie tylko na poziomie „szarej codzienności”, przede wszystkim na poziomie własnego zrozumienia.

Jeśli chcesz nauczyć się ukierunkowywać umysł i energię w stronę osobistego rozwoju, spróbuj medytacji!

Kiedy zaczniesz analizować życie medytując, staniesz się świadomy/świadoma, że to nie seria przypadków, lecz rzeczywisty wpływ Twojego umysłu na energię “organizuje” otaczającą Cię materię, czyli Twój świat. Te „dwa światy” są niepodzielne na platformie istnienia. Świadomość tego nauczy Cię, jak utrzymać równowagę w życiu.

MEDYTACJA ODKRYWA, CZYM JEST TO ZROZUMIENIE

Medytacja odkrywa przed nami drogowskazy, o ile wsłuchamy się w wewnętrzną intuicję naszego wyższego Ja i obdarzymy się zaufaniem, że ta wewnętrzna wiedza służy naszemu wzrostowi. Twoje wnętrze się uspokaja, a wybory są bardzie przemyślane (np. przy robieniu interesów). Taka wiedza jest waśnie kluczem do zauważenia wszystkich możliwych ścieżek.

Daje Ci to mądrość, moim zdaniem, największy dar za nasz “trud” pracy nad sobą.

Odkryjesz osobiście, że umysł to budowniczy, że to, o czym myślisz, staje się rzeczywistością (zarówno dobrą, jak i złą). To jest ta niezwykła przemiana energii w materię. Często niestety nieświadoma.

Pozwól sobie to zrozumieć, a będziesz tego dokonywał świadomie!

JAK TO OSIĄGNIESZ PODCZAS KURSU?


KROK 1: Zapoznając się z wiedzą

Ważne, aby pozyskać informacje na ten temat:

  • z zakresu psychologii i filozofii,
  • podstawowych pojęć, które zobrazują jednolity system kierunku rozwoju duchowego dla którego bazą są uczucia i emocje,
  • dobrych praktyk, jak osiągnąć wyciszenie, wprowadzenie się w stan relaksacyjny,
  • świadomości oddechu, jego wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie psychiczne,
  • ćwiczeń na pobudzenie energii,
  • wyboru tematu medytacji (tematy mogą być różne: zwiększenie witalności, wyciszenie emocji, dokonywanie życiowych wyborów, budowanie własnego programy treningowego dla osób ćwiczących sztuki walki, uświadamianie sobie swoich talentów, chęć niesienia pomocy innym),
  • nauki, jak wejść w stan medytacji na ok. 20 min.,
  • sposobów wyrażania swoich afirmacji powtarzanych w myślach i zobrazowanych zgodnie ze swoją wolną wolą oraz głęboką potrzebą duszy (jeśli jesteś wierzący, to grunt by dotknąć Najwyższego i poprosić o jego Twórczą Moc).

KROK 2: Bezwzględnie akceptując i poznając siebie

Bo jak będziesz mógł akceptować – już nie piszę, że kochać – innego człowieka, jeśli nie potrafisz kochać siebie. Niemożliwe! Jak może jakiś mistrz nauczyć Cię sztuk walki, jeśli brak Ci wiary w swoje umiejętności.

Poczucie własnej wartości to nadrzędna i nieodzowna zasada.

KROK 3.WYBACZAJĄC SOBIE

Jak chcesz wybaczyć innym, nie wybaczając sobie? Ta próba będzie krótkotrwała jeśli nie zaczniesz od siebie. Pamiętaj, że całe życie ludzie nas rozczarowują, jak i my  rozczarowujemy innych. Nie tak mówimy, ubieramy się, wyglądamy, postępujemy czy dokonujemy wyborów.

Jeśli nie chcesz wziąć odpowiedzialności za siebie to narzekaj, nie podejmuj żadnego działania, oceniaj innych. Jeszcze pożyjesz, ale już jesteś emocjonalnym trupem.

KROK 4. SKUPIAJĄC SIĘ NA SOBIE

To nie egoizm, lecz przyjrzenie się sobie. Nie porównuj się z innymi. Oni mają swoje talenty, cele, wizje i marzenia. Ty masz swoje.  Odkryj je.

KROK 5. PODRÓŻUJĄC W NIEZNANE

Osiągając ten etap zaczniesz pytać, skąd bierze się ta energia, niewidzialna moc do działania, która urzeczywistnia nasze dążenia i marzenia? Jak być szczęśliwym i obdarzać tym innych? Jakie są prawa wszechświata i jakie jest w tym nasze miejsce? Kto jest przyczyną tego wszystkiego? Te i wiele innych pytań nasunie Ci się. Odpowiedzi objawią się w medytacji.

Najpierw każdy z nas – ja również – musi oczyścić swój osobisty “śmietnik”, aby zrobić miejsce na coś nowego, pasjonującego i twórczego.

Medytacja jest czyszczeniem śmietnika na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym. Jeżeli zastosujesz odpowiednie narzędzie, to z czasem szala zacznie przeważać w kierunku, jaki obrałeś.

Może na początku będzie 50% miłości i 50% strachu, ale z czasem zauważysz, że tych pozytywnych aspektów życia będzie 51%, 57%, 63%, 80%, 90%, a może nawet 99%, któż to wie?

Nasza ekspresja i wolność wyboru jest nieograniczona. Jeśli do tego jeszcze dołożysz poznanie Praw Wyższych Stwórcy i odczujesz je w sobie w formie światła i bezgranicznej miłości, to wszystko jest możliwe!

Medytacja była dla mnie pierwszym krokiem w zrozumieniu tej idei, w niej odnalazłem SWÓJ ŚWIAT na nowo. Tego życzę i Tobie. Zrób pierwszy krok!

Napisz lub zadzwoń – a pomogę Ci w Twojej medytacji – skorzystaj z zakładki kontakt!